Sütaş Fabrikasına Teşekkür Ziyareti

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Sütaş Aksaray Fabrikasına, kurumsal çalışmalara sağladıkları katkılar münasebetiyle bir teşekkür ziyaretinde bulundu.

Bir süre önce Sütaş’ın, ASÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu bünyesinde bulunan Süt ve Ürünleri Teknolojisi Programı Öğrenci Laboratuvarı’nın kuruluşuna çok kıymetli destekler sağladığını kaydeden Rektör Şahin, firma ile öteden bu yana ahenk içerisinde çalıştıklarını belirtti. Akademik ve toplumsal bakımdan örnek teşkil eden iş birliği çalışmalarının devam edeceğine dikkat çeken Prof. Şahin, “Laboratuvar çalışmasının yanı sıra Sütaş ile Ortak Eğitim Programı ve Üniversite-Sanayi iş birliği projeleri kapsamında da çalışmalarımız var. Biz, kurumların potansiyellerinin eşgüdüm içinde değerlendirilmesi durumunda toplumsal faydanın artacağına inanıyoruz ve bu doğrultuda işler üretiyoruz. Sütaş gibi kıymetli bir kuruluşla birlikte projeler yapmaktan da memnuniyet duyuyor, tüm fabrika yöneticilerine çok teşekkür ediyoruz” dedi. Yapılan kısa açıklamanın ardından ASÜ Rektörü Şahin, Fabrika Müdür Yardımcısı Mustafa Ektirici’ye plaket akdim etti.

Ziyarete Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Engin Deligöz, Teknik Bilimler MYO Müdürü Öğretim Görevlisi Bektaş Ayık, Teknik Bilimler MYO Gıda İşleme Bölümü Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Selim Sırakaya, Sütaş Fabrikası Kalite Kontrol Müdürü Guşef Şekerci Ektirici, İnsan Kaynakları Müdürü Fatih Demir ve İnşaat İşleri Müdürü Ömer Afşin Bozkurt da katıldı.

1674