Rektör Arıbaş, Okul Sekreterleriyle Buluştu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, tüm fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulu sekreterleriyle istişare toplantısında bir araya geldi. Toplantıda, iş akışı süreçlerinin iyileştirilmesine yönelik planlamalar görüşüldü.

Okul sekreterlerinin öğrenci, idari personel ve akademik personelle yönetim arasında bir köprü vazifesi gördüğünü ve iş akışının en önemli dinamiklerinden birisi olduğunu ifade eden Rektör Arıbaş, tüm çalışmaların koordineli biçimde ilerlemesi için sık aralıklarla bir araya geleceklerini kaydetti. Yeni dönemde birimlerin çalışmalarının nitelik bakımından daha üst noktalara taşınmasını önceleyeceklerini ileten ASÜ Rektörü, “Okul sekreterlerimiz tecrübe ve birikimleriyle çalışmalarımıza çok değerli katkılar sunuyor. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Amacımız, çalışmaların niteliğini el birliği içinde arttırmak ve varsa aksayan yanları gidermek. Geri dönüşler bizim için çok önemli” dedi. Arıbaş’ın konuşmasının ardından okul sekreterleri birimlerine ilişkin bilgiler verdi ve taleplerini dile getirdi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Bakırtaş ve Genel Sekreter Doç. Dr. Hüseyin Erdal’ın da katıldığı toplantıda, dijital ortama veri aktarımı, günlük yazışma takipleri, derslikler ve diğer fiziki alanların etkin kullanımı, temizlik ve iş üretiminde şeffaflık gibi detaylar da ele alındı. 

İstişare toplantısının ardından Genel Sekreter Doç. Dr. Hüseyin Erdal, yeni dönem çalışma stratejileriyle alakalı olarak okul sekterleri ile bir görüşme yaptı.

4417