Ortak Hedefimiz Sanayi Üretimine Pozitif Katkı Sunmak

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, üniversite-şehir-sanayi ilişkilerine yeni bir boyut kazandıracak olan Teknokent çalışmalarının -şehrin farklı dinamiklerinin katkılarıyla- müspet bir ivme kazandığını söyledi.

Rektör Şahin, Rektör Yardımcısı Prof. Ayhan Özçifçi ve beraberindeki heyetle birlikte Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’e teşekkür ziyaretinde bulundu. Teknokent’in bilimsel temelli sanayi üretiminin çok önemli bir parçası olduğunu ve sürecin ilerleyişine Aksaray Belediyesi’nin de son derece değerli katkılarda bulunduğunu kaydeden Şahin, “Bu süreç hepimizin ortak gayretiyle anlamlı bir zemine oturuyor. Sayın Belediye Başkanımız da Teknokent sürecinde yanımızda oldu ve çalışmalara anlamlı katkılar sundu, sunuyor. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Ortak hedefimiz, şehrimizin sanayi üretiminin nitelik ve nicelik bakımından artmasını sağlamak ve toplumsal refahın artışına katkı sunmak. Rekabetçilik, üretim kültürünün gelişimi, teknolojik yenilenme, ülkenin kalkınması, milletin refahı gibi anlamlar içeren Teknokent için el birliği içinde çalışmayı sürdüreceğiz” dedi. Belediye Başkanı Dr. Dinçer de Aksaray’ın menfaatine olan her çalışmanın içinde yer almaktan duydukları mutluluğu dile getirerek, Rektör Şahin ve beraberindeki heyete ziyaretleri münasebetiyle teşekkür etti.

Kısa süre önce, doğrudan ve dolaylı pek çok müspet çıktıyı bünyesinde barındıran Teknokent çalışmaları kapsamında, 30 bin metrekare büyüklüğe sahip bir alan ASÜ Teknoloji Geliştirme Bölgesi olarak ilan edilmişti.

2206