İstişare ve Ortak Akıl, Çalışmalara Olumlu Yansıyor

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, başarının elde edilebilmesinin yolunun fikir alışverişi ve istişareden geçtiğini söyledi.

ASÜ’de bir gelenek haline gelen kahvaltı buluşmaları yeniden başladı. Farklı birimlerde görev yapan akademik personelle bir araya gelen Rektör Şahin, ekip çalışmasının önemine dikkat çekti. Tüm çalışanlarla anlamlı zaman geçirmeye gayret ettiklerini, bunun için farklı ve geleneksel hale gelen etkinlikler planladıklarını dile getiren Prof. Şahin, “ASÜ büyük bir aile ve bu ailenin her bir ferdi bizim için çok kıymetli. Biz istişarenin, ortak aklın ve fikir alışverişinin önemli olduğunu, çalışmalardan alınan verimi müspet manada etkilediğini düşünüyoruz. Kahvaltılar ve benzeri etkinlikler bunun için ortam sağlıyor. Öte yandan farklı disiplinlerde çalışan arkadaşlarımız da birbirini tanıyor ve böylece yeni projelerin oluşumuna da katkı sağlanmış oluyor” dedi. Şahin, yaptığı genel değerlendirmenin ardından, yeni eğitim-öğretim dönemine dair stratejileri anlattı.

Yaptıkları ve planladıkları çalışmalar hakkında bilgiler veren akademisyenler ise projelere ilişkin görüşlerini açıkladı. 

1494