Berat Kandili Toplumsal Dayanışma Ruhunu Güçlendirir

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Ramazan Ayının habercisi olan Berat Kandilini kutlayan yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Şubat Ayında meydana gelen depremler nedeniyle zor bir dönemden geçildiğini ancak Allah’ın izni, Devlet ve milletin el birliği ile afetin yaralarının hızla sarılmaya çalışıldığını kaydeden Rektör Şahin, Berat Kandili gibi müstesna günlerin acıları hafifleten, umutları dirilten ve karanlıkları aydınlatan özellikler içerdiğini söyledi. Berat Kandilinin insanları hem toplumsal hem de bireysel olarak dönüştüren kutlu bir süreç olduğuna işaret eden Rektör Şahin, “Manevi olarak kendimizi yeniden inşa etmeye dair pek çok vesileler içeren Berat Kandili birliğin ve beraberliğin gücünü hissetme, sabır ve şükrün anlamını özümseme ve yeni bir umutla ilahi ikramlara kavuşmaktır. İnananlar için çok değerli ikram, ilham ve ihsanlarla dolu olan böylesi bir günü ibadet, dua ve şükürle geçirmeli, toplumsal dayanışmayı güçlendirmeli ve umutları yükselten niyazlarda bulunmalıyız” dedi.

Şahin, açıklamasını şu şekilde tamamladı: “Kandilin, depremden etkilenen bölgelerdeki kardeşlerimiz başta olmak üzere, insanlığın tüm sıkıntılarının ve dertlerinin çözümüne vesile olmasını diliyoruz.”

6512