Avrupa Spor Haftası Etkinlikleri ASÜde Yapılacak

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, sporun teşvik edilmesi, bireylerin arzu ettikleri bir spor dalıyla ilgilenmesi ve sağlıklı yaşamın bir hayat tarzı haline gelebilmesi adına düzenlenen her etkinliğe en samimi biçimde katkı vermeye hazır olduklarını söyledi.

Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu tarafından düzenlenen Avrupa Spor Haftası etkinliklerine bu yıl ASÜ ev sahipliği yapacak. 23-30 Eylül 2021 tarihleri arasında, 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenecek etkinliklerin şehirdeki planlamasına dair yapılan toplantıda konuşan ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, bedensel olarak bireylerin aktif bir yaşam sürmelerinin -sağlık başta olmak üzere- pek çok açıdan son derece kıymetli olduğunu kaydetti. ASÜ’nün spor ve sağlık alanında ihtisas üniversitesi olduğunu ve bu hususa ilişkin yapılan her çalışmanın kurumsal özel bir anlam taşıdığını belirten Şahin, “Kurumumuzun sportif imkânları şehrimizin hizmetindedir. Biz, bu türden çalışmalara gerek akademik gerekse donatı bakımından destek veriyoruz ve bundan da büyük bir mutluluk duyuyoruz” dedi. Aksaray Gençlik ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız ise etkinliklerin bir festival havasında geçmesini arzu ettiklerini dile getirdi. Bisiklet turu, atletizm yarışmaları, voleybol müsabakaları, Uzakdoğu sporları, masa tenisi, okçuluk, satranç… “Aktif Ol” temalı Avrupa Spor Haftası etkinliklerinde hem branşların tanıtımı hem de sportif gösteriler planlanıyor. Yapılan kısa açıklamaların ardından etkinliklere ilişkin detaylar görüşüldü ve programın oluşturulmasına dair öneriler alındı.

Toplantıya Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Engin Deligöz, ASÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Ünlü, Spor ve Sağlık Alanında İhtisaslaşma Koordinatörü Doç. Dr. Lalehan Akyüz ve Koordinatörlük çalışanları da katıldı.

1935