Mercedes’le İşbirliğinin Daha da Gelişmesini Arzu Ediyoruz

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Mercedes Benz Türk Kamyon Fabrikası’nın hem Aksaray, hem de ASÜ açısından çok değerli olduğunu söyledi.

Mercedes Benz Aksaray Kamyon Fabrikası Direktörü Dr. Andreas Bachhofer, Prof. Şahin’e ikinci dönem Rektörlük görevi münasebetiyle tebrik ziyaretinde bulundu. Kurumların çeşitli işbirliği çalışmalarının bulunduğunu ve bu çalışmaların birkaç açıdan değerli olduğunu ifade eden ASÜ Rektörü, “Öğrencilerimizin staj ve ortak eğitim programında Mercedes Benz Kamyon Fabrikası önemli bir noktada bulunuyor. Gençlerimizin Mercedes fabrikasındaki işleyişin içerisinde yer almaları, onların kariyerleri açısından önemli. İşbirlikleri, akademi ile tekniği de bir araya getirmesi açısından değerli. Ayrıca fabrika, Aksaray’ımızda önemli bir istihdam sağlıyor ve iç piyasadaki üretime ciddi bir katkı sunuyor. Biz, kurumlar arası çalışmaların daha da gelişmesini arzu ediyoruz ve üzerimize düşeni yapmaya her zaman hazırız. Kendilerine nazik ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Dr. Andreas Bachhofer de, Şahin’e ve ekibine yeni dönem başarılar dileyerek, fabrika hakkında genel bilgiler verdi. Ziyaret, hediye takdiminin ardından sona erdi.  

7211